Apie bendrovę
Įmonėms
Gyventojams
Geriamojo vandens tiekimas
Nuotekų tvarkymas
Ūkio-buities nuotekų šalinimas
Nuotekų valymas
Paviršinių nuotekų šalinimas
Kitos paslaugos
Abonentams ir vartotojams
UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos
Dažnai užduodami klausimai
Kitos paslaugos
ES projektai
Viešieji pirkimai
Siūlome darbą
Klausimai - atsakymai
Prašymo formos
Asmens duomenų apsauga
Paramos valdymo taisyklės
Ūkio-buities nuotekų šalinimas
spausdinti
Pagrindinis Svetainės medis El.paštas

      2018 metų pabaigoje bendrovė eksploatavo 211,4 km ilgio ūkio–buities nuotekų tinklų bei 42 nuotekų siurblines, kuriomis nuotekos nukreipiamos į miesto nuotekų valyklą. Didžiąją dalį – 86 % – tinklų sudaro savitakiniai tinklai. Esant mažiems nuotekų kiekiams ir dideliems skersmenims, mažėja nuotekų greitis ir tinkluose kaupiasi nuosėdos bei sąnašos. Todėl tinklai dažnai užsikemša ir reikalingas nuolatinis jų valymas. 2018 metais nuotekų tinkluose įvyko 264 avarijos (didžioji jų dalis – užsikišimai), iš jų 5 su žemės kasimo darbais.

      Ataskaitiniais metais bendras avarijų ūkio nuotekų tinkluose skaičius gerokai sumažėjo, tačiau šiek tiek daugiau įvyko avarijų su žemės kasimo darbais. Tokias tendencijas, kaip vieną iš esminių priežasčių, sąlygojo tinklų priežiūros (valymo) nuolatinių darbų vykdymas bei tinklų rekonstrukcija. Nuo 2013 metų vidurio, įsigijus specialią techniką, pradėti vykdyti reguliarūs nuotekų tinklų plovimo darbai, bei atliekamas išvalyto tinklo būklės įvertinimas TV diagnostika. Jų metu nustatomi tinklo defektai, pagrindiniai iš jų (lūžimai ar pan.) yra šalinami nedelsiant. 2018 metais, neskaitant avarinių plovimų, iš viso išplauta ir diagnozuota 11,1 km nuotekų tinklų.

       Kaip ir vandentiekio tinkluose, taip ir nuotekų tinkluose tvarkyti avaringi tinklų ruožai bendrovės lėšomis, o taip pat pasinaudojant ir ES fondų skiriamomis lėšomis, todėl avaringumo vertinimo rodiklis – avarijų skaičius tenkantis 1 km tinklo – mažėjo (žr. pateiktoje diagramoje).

       Ataskaitiniais metais šį mažėjimą sąlygojo visuma vykdytų aukščiau analizuotų darbų. Ateinančiais metais planuojama rekonstruoti apie 500 m nuotekų skirstomųjų tinklų, kuriuose vyksta daugiausiai avarijų, todėl tikimasi, kad rodiklis dar gerės. 
UAB „Dzūkijos vandenys”
Adresas Pulko g. 75,
LT-62135 Alytus
tel. (8 315) 73 470
El. paštas dzukvand@vandenys.lt
Klientų ir interesantų aptarnavimas
Tel. (8 700) 55 510
(visą parą)
DARBO LAIKAS: Pr A T K P Š S
7.30 - 16.00 nedarbo diena
(pietų pertrauka 11.30 – 12.00)
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.