Apie bendrovę
Įmonėms
Gyventojams
Geriamojo vandens tiekimas
Vandens gavyba
Vandentiekio tinklai
Vandens kokybė
Nuotekų tvarkymas
Kitos paslaugos
Abonentams ir vartotojams
UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos
Dažnai užduodami klausimai
Kitos paslaugos
ES projektai
Viešieji pirkimai
Siūlome darbą
Klausimai - atsakymai
Prašymo formos
Asmens duomenų apsauga
Paramos valdymo taisyklės
Vandentiekio tinklai
spausdinti
Pagrindinis Svetainės medis El.paštas

        Alytaus miesto reljefas gana nelygus – atskirų vietovių aukščio skirtumas svyruoja iki 100 m. Nežiūrint to, vartotojams turi būti užtikrinamas vienodas ir tolygus vandens tiekimas. Tam miesto vandentiekio tinklai suskirstyti į aukšto ir žemo slėgio vandens tiekimo zonas, kurios viena nuo kitos atskirtos slėgio reguliatoriais. Aukštoje zonoje vanduo tiekiamas iš antrosios vandentiekio stoties į aukštos zonos rezervuarus, iš kurių vanduo patiekiamas į Vidzgirio, Putinų, Dainavos, Kalniškių, Likiškių gyvenamuosius rajonus ir Pramonės rajoną. Esant būtinybei, į aukštos zonos rezervuarus galima patiekti vandenį ir iš pirmosios vandentiekio stoties.

       Reikiamam vartotojams tiekiamo vandens slėgiui užtikrinti, aukštoje zonoje papildomai pastatytos penkios vandens spaudimo padidinimo siurblinės.

       Žemoje zonoje vanduo tiekiamas iš pirmos vandentiekio stoties į žemos zonos rezervuarus, iš kurių vanduo patiekiamas į Senamiesčio, Parko, Ulonų gatves, Santaikos, Kurorto, Pirmo Alytaus gyvenamuosius rajonus bei pramonės įmones. Esant būtinumui, žemos zonos rezervuarai gali būti papildomi vandeniu savitaka iš aukštos zonos rezervuarų. Šioje zonoje pastatytos dvi vandens spaudimo padidinimo siurblinės.

       Alytaus mieste bendrovė 2017 metų pabaigoje eksploatavo 224,2 km vandentiekio tinklų, iš jų magistralinių tinklų – 38 km, skirstomųjų tinklų ir įvadų – 186 km. t. y., 240 m daugiau nei 2017 metais. Šiam mažėjimui įtakos turėjo vykdyti tinklų rekonstravimo darbai, atjungti netinkami eksploatuoti tinklai. Taip pat buvo pakloti nauji tinklai Zmuidzinavičiaus g. Iš viso nuo 2009 metų eksploatuojamų vandentiekio tinklų kiekis išaugo 65,3 km (54 %). Eksploatuojamų tinklų daugėjo dėl vykdomos plėtros pagal investicinius projektus „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Alytaus mieste“, „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Alytuje“ ir „Geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas Alytaus mieste“. Dalį tinklų eksploatuoti perdavė Alytaus miesto savivaldybė. Įgyvendinant investicinius projektus, nutiesti tinklai į naujus individualių gyvenamųjų namų kvartalus bei atskiras miesto gatves, kuriose iki šiol infrastruktūros nebuvo, bei rekonstruoti seni avaringi tinklai.
      2018 metais vandentiekio tinkluose įvyko 136 avarijos (iš jų 55 avarijos su žemės kasimo darbais). Lyginant su 2017 metais, ataskaitiniais metais bendras avarijų vandentiekio tinkluose skaičius sumažėjo 26,1 %, o stambių avarijų su kasimo darbais bei avarijų magistralinėse linijose - tik 3,5 %.
        Pagrindinės avarijų priežastys – susidėvėję tinklai, slėgio svyravimai, grunto judėjimas, dideli oro temperatūros svyravimai žiemos metu ir kt. 
UAB „Dzūkijos vandenys”
Adresas Pulko g. 75,
LT-62135 Alytus
tel. (8 315) 73 470
El. paštas dzukvand@vandenys.lt
Klientų ir interesantų aptarnavimas
Tel. (8 700) 55 510
(visą parą)
DARBO LAIKAS: Pr A T K P Š S
7.30 - 16.00 nedarbo diena
(pietų pertrauka 11.30 – 12.00)
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.