Vandens gavyba

          Geriamąjį vandenį Alytaus miestui įmonė gali tiekti iš trijų vandenviečių: Radžiūnų, Strielčių ir Vidzgirio.

         Radžiūnų vandenvietėje šiuo metu įrengta 17 gręžinių, iš jų 16 veikiantys ir naudojami pakaitomis. Patvirtintos vandens atsargos – 25,6 tūkst. m3 per parą, šiuo metu esantis pajėgumas – 9,4 tūkst. m3 per parą. Gręžinių gylis 28–134 m, statinis vandens lygis svyruoja nuo 5 m iki 11 , dinaminis vandens lygis – nuo 10 iki 20 m. Iš šios vandenvietės vanduo paduodamas į pirmąją vandentiekio stotį, esančią Pulko g. 75, kur nugeležinimo filtruose pašalinama geležis ir manganas, vanduo dezinfekuojamas natrio hipochloritu ir kaupiamas švaraus vandens rezervuaruose. Iš jų vanduo antro pakėlimo siurbliais tiekiamas į miesto vandentiekio tinklus vartotojams. Pirminė vandens apskaita užtikrinama Radžiūnų vandenvietės naudojamuose gręžiniuose sumontuotais vandens apskaitos prietaisais.

Išgaunamo vandens pasiskirstymas

        

          Strielčių vandenvietėje įrengti 27 gręžiniai, iš jų 12 veikiantys ir naudojami pakaitomis. Patvirtintos vandens atsargos vandenvietėje – 27 tūkst. m3 per parą, šiuo metu esantis pajėgumas – 14,4 tūkst. m3 per parą. Gręžinių gylis 46–69 m, statinis vandens lygis svyruoja nuo 5 m iki 24 m, dinaminis vandens lygis – nuo 14 iki 39 m. Iš šios vandenvietės vanduo paduodamas į antrąją vandentiekio stotį, esančią Putinų g. 82, kurioje vanduo nugeležinamas ir dezinfekuojamas, kaip ir pirmojoje vandentiekio stotyje. Kaip ir Radžiūnų vandenvietėje, naudojamuose gręžiniuose sumontuoti vandens apskaitos prietaisai. Kurių pagalba tiksliau įvertinami kiekvieno gręžinio debito ir kiti parametrai, apskaitomi naudojami požeminio vandens ištekliai, įvertinamas galimas vandens nuotėkis magistralinėse linijose iki vandentiekio stočių.

        Vidzgirio vandenvietėje įrengta 18 gręžinių. Taupant energetinius resursus, nuo 2001 metų vasario mėnesio iš Vidzgirio vandenvietės vanduo nebuvo išgaunamas. Patvirtintos vandens atsargos vandenvietėje – 13,7 tūkst. m3 per parą.

       Ataskaitiniais metais vandenvietėse išgauta 2741 tūkst. m3 vandens, vidutiniškai per parą buvo išgaunama 7,5 tūkst. m3 vandens.     

   

 


Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.