Apie bendrovę
Įmonėms
Gyventojams
Geriamojo vandens tiekimas
Vandens gavyba
Vandentiekio tinklai
Vandens kokybė
Nuotekų tvarkymas
Kitos paslaugos
Abonentams ir vartotojams
UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos
Dažnai užduodami klausimai
Kitos paslaugos
ES projektai
Viešieji pirkimai
Siūlome darbą
Klausimai - atsakymai
Prašymo formos
Asmens duomenų apsauga
Geriamojo vandens kokybė
spausdinti
Pagrindinis Svetainės medis El.paštas      

      Išgaunamo bei vartotojams tiekiamo geriamojo vandens kokybės reikalavimai nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 24 : 2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“. Pagal šiuos reikalavimus bei įmonės patvirtintą „Geriamojovandens tiekiamo vartotojams kokybės priežiūros programą“, kuri suderinta su Alytaus apskrities valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, UAB „Dzūkijos vandenys“ vykdo nuolatinę geriamojo vandens kokybės priežiūrą. Nuolatinė programinė priežiūra atliekama nenutrūkstamai arba dažnai, siekiant patikrinti, ar geriamasis vanduo atitinka higienos normos nustatytus rodiklius.

       Tiekiamo geriamojo vandens kokybės priežiūra apima vartotojams paduodamo vandens tyrimus ir vartotojams patenkančio vandens tyrimus. Tyrimus vykdo atestuota bendrovės laboratorija. Atestavimo pažymėjimas suteikia teisę bendrovės laboratorijai atlikti 19 skirtingų geriamojo vandens kokybės rodiklių matavimų.

       2018 metais pagal priežiūros programą iš viso paimti 1635 mėginiai ir atliktos 6465 analitės (2017 metais – 7163 vnt.), iš to skaičiaus:
–   1378 vnt. geriamojo vandens iš vandentiekio skirstomojo tinklo, įskaitant ir įvadus į vartotojų pastatus;
–   5087 vnt. geriamojo vandens iš vartojimo vietų (geriamojo vandens vartotojams priklausančių pastatų vidaus vandentiekio čiaupų).

       Tiriant geriamojo vandens kokybę atliekami mikrobiologinių, toksinių (cheminių), indikatorinių ir radiologinių rodiklių matavimai. Dažniausiai yra vykdomi mikrobiologinių ir indikatorinių rodiklių matavimai. Kai kurie iš jų (amonis, spalva, savitasis elektros laidis, bendroji geležis, vandenilio jonų koncentracija, kvapo slenkstis, skonio slenkstis, drumstumas, koliforminės bakterijos, žarninės lazdelės) yra atliekami beveik kiekvieną dieną. Toksinių rodiklių matavimai atliekami vieną kartą per metus. Šių matavimų bendrovės laboratorija neatlieka (išskyrus nitritų ir nitratų matavimus). Tyrimus pagal sutartis atlieka kitų įmonių laboratorijos.
      Pagal atliktus tiekiamo geriamojo vandens tyrimus, 2018 metais skirstomajame tinkle HN 24:2003 reikalavimų neatitiko 4 analitės – buvo viršyti bendrosios geležies, kvapo ir skonio rodikliai. Mikrobiologinių, pesticidų ir toksinių rodiklių viršijimų nenustatyta, o paminėti viršyti indikatoriniai rodikliai neturi įtakos žmogaus sveikatai. Visų neatitikimų priežastys yra nustatytos ir pašalintos. Minėti neatitikimai nustatyti paėmus mėginius po įvykusių avarijų šalinimo ar remonto darbų vandentiekio tinkle. Visa tai rodo, kad Alytaus miesto gyventojams ir kitiems vartotojams tiekiamas geros kokybės šaltas geriamasis vanduo

UAB „Dzūkijos vandenys“ vartotojams tiekiamo vandens periodinės
programinės priežiūroSites kokybės rodikliai ir parametrai miesto skirstomajame tinkle 2018 m.

 
UAB „Dzūkijos vandenys”
Adresas Pulko g. 75,
LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 73 470
Faks. (8 315) 55 586
El. paštas dzukvand@vandenys.lt
Klientų ir interesantų aptarnavimas
Tel. (8 700) 55 510
(visą parą)
DARBO LAIKAS: Pr A T K P Š S
7.30 - 16.00 nedarbo diena
(pietų pertrauka 11.30 – 12.00)
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.