Abonentams ir vartotojams
UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos
Dažnai užduodami klausimai
Kitos paslaugos
ES projektai
Viešieji pirkimai
Siūlome darbą
Klausimai - atsakymai
Prašymo formos
Asmens duomenų apsauga
Paramos valdymo taisyklės


Paros informacija
2020-08-06 Alytuje:

Patiekta
vandens m3

7 700

Išvalyta
nuotekų m3

7 598

Įvyko gedimų
vandentiekio tinkluose
 

–


Įvyko gedimų nuotekų
tinkluose


–

 
Pagrindinis Svetainės medis El.paštas
2020-03-12 17:58:00
Atvirų durų dienos metu pademonstruota nauja technika

      Iš minėto projekto lėšų projekto partneriai įsigijo reikiamos svarbios įrangos bei technikos: „Dzūkijos vandenys“ ir Gardino vandentvarkos įmonė „Grodnovodokanal“ iš Vilniaus bendrovės „Hidora“ įsigijo po vokiečių įmonės „RSP – GmbH“ vakuuminį ekskavatorių, o Alytaus miesto savivaldybė – garsines sistemas. Vakuuminiai ekskavatoriai skirti avarijų tinkluose likvidavimui, nuotekų kanalų valymui ir daugeliui kitų poreikių tenkinimui ne tik su įmonės veikla susijusiose srityse, bet ir kaip pagalba kitoms miesto institucijoms, o įsigytos garsinės sistemos papildomai įrengtos keturiose miesto vietose gyventojų perspėjimui apie atsitikusias nelaimes.
      Įsigytas vakuuminis ekskavatorius – antroji tokia technika tarp Lietuvos vandentvarkos įmonių (tokią pat, tik šiek tiek mažesnio galingumo jau turi Klaipėdos vandentiekininkai). Ši technika jau panaudota vandentiekio avarijai Vilties gatvėje likviduoti, taip pat geriamojo vandens rezervuarų dugno ardymo darbams.
      Į atvirų durų dieną buvo pakviesti projekto partneriai – atstovai iš Alytaus miesto savivaldybės, Gardino miesto vykdomojo komiteto, Gardino vandentvarkos įmonės „Grodnovodokanal“, taip pat atstovai iš Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro, Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, įrangos tiekėjo bendrovės „Hidora“ atstovai, kolegos iš kitų vandentvarkos įmonių.
       Projekto „Valstybių bendradarbiavimo stiprinimas ir būtinųjų sąlygų sukūrimas sprendžiant bendrus aplinkosaugos iššūkius“, kuris pradėtas vykdyti 2018-ųjų rudenį, o baigiamas šiais metais, vertė – beveik 936 tūkst. eurų. Europiniai fondai finansuoja net 90 proc. jo vertės.
       450 tūkst. eurų šio projekto lėšų skirta „Dzūkijos vandenims“, maždaug tiek pat – 426 tūkst. eurų – Gardino vandentvarkos įmonei, ir 60 tūkst. eurų – Alytaus miesto savivaldybei.
       Vakuuminio ekskavatoriaus kombinuotų ventiliatorių siurbimo principas užtikrina geriausią gravitacinį nusodinimą, mažiausią filtrų apkrovą ir tuo pat metu didžiausią tolygų siurbimo galingumą. Oro srovė per siurbimo žarną įtraukia bet kurią medžiagą, kurios kietųjų dalių skersmuo neviršija 250 mm. Surinkimo rezervuare, nutraukus oro srovę ir sukimąsi, visos stambios dalys nusėda. Oras, einantis pro nusodinimo kamerą, toliau valomas ir džiovinamas. Oro filtrai absorbuoja likusias dulkes ir išvalytas oras pro garso slopintuvą išstumiamas aukštyn į aplinką.
       Tokie ekskavatoriai puikiai tinka šalinti užgriuvusiam gruntui įvairiose duobėse, nuošliaužų tvarkymui, pelkėtų vietų sausinimui ir iškasimui. Vakuuminiai ekskavatoriai veikia lėčiau, bet kartu ir švelniau nei įprastos hidraulinės mašinos, todėl jie puikiai tinka požeminių komunikacijų atkasimui. Šis ekskavatorius, esant poreikiui atsargiai surasti ir nenutraukiant atkasti požeminės infrastruktūros linijas, išsiurbia gruntą nepažeisdamas laidų ir vamzdžių.
       Vakuuminiai ekskavatoriai taip pat naudojami likviduojant avarijas, kai į gamtą išsilieja kenksmingos medžiagos, arba esant poreikiui susiurbti pabirusį žvyrą, kitą birų krovinį, ar valant įvairias atliekas ir pan.
Įvykus avarijai vandentiekio ar nuotekų tinkluose, vakuuminiu ekskavatoriumi bus galima atsikasti tinklus nepažeidžiant kitų komunikacijų, taip pat jis bus naudojamas vandentiekio, nuotekų, lietaus šulinių valymui, įvairių birių medžiagų pervežimui ir pakėlimui.
       Kitas labai aktualus ekskavatoriaus panaudojimas, susijęs su gamtos saugojimu nuo užteršimų, - kokybiškas ir operatyvus išsiliejusio dumblo surinkimas.
       Šį automobilį taip pat galima puikiai panaudoti sunkiai prieinamose vietose, nes prie siurbimo žarnos galima papildomai prijungti apie 200 m ilgio vamzdžių ir atlikti reikiamus darbus.
       Dėl aukščiau nurodyto plataus panaudojimo galimybių, vakuuminį ekskavatorių, esant poreikiui, savo veikloje galės pritaikyti ir kitos institucijos.
       Įsigytos technikos galimybės sutrumpins avarijų pašalinimo vandentiekio ir nuotekų tinkluose pašalinimo laiką bei sumažins tam reikalingas išlaidas.
       Vakuuminio ekskavatoriaus prireikė ir atvirų durų metu pademonstruoto imituoto gaisro „Dzūkijos vandenų“ nuotekų valykloje padariniams pašalinti. Užsidegus automobiliui, į aplinką išsiveržė pavojingi teršalai. Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba imituotą gaisrą užgesino operatyviai ir greitai, o padarinius – ant grunto likusias gaisro gesinimo priemones bei teršalus – susiurbė ir išvežė vakuuminis ekskavatorius.
       Atvirų durų dienoje dalyvavusi „Hidora“ vyriausioji vadybininkė Jurga Plette šį ekskavatorių apibūdino kaip didžiulį dulkių siurblį, sumontuotą ant važiuoklės ir galintį dirbti dideliais atstumais ir dideliais gyliais: „Juo teikiama pagalba nutikus avarijai, katastrofai, kai išsilieja bet kokios medžiagos. Nereikia daug skirtingos technikos, nes jis atlieka keletą funkcijų. Taip pat jis iškelia žemes iš požeminių vamzdynų.“
       Naudojant kombinuotus ventiliatorius vakuuminis ekskavatorius gali siurbti iki 50 metrų vertikaliai ir iki 200 metrų horizontaliai.
Kaip minėta, įgyvendinant projektą, papildomai keturiose miesto vietose pastatytos garsinės perspėjimo sistemos gyventojų perspėjimui apie atsitikusias nelaimes.
       Iki šiol tokių sistemų Alytuje buvo 10. Vykdant projektą jos papildomai įrengtos Jotvingių gimnazijoje, lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“, Sporto ir rekreacijos centre bei Alytaus poliklinikai priklausančių šeimos gydytojų pastate Lelijų gatvėje.
       Lietuvoje šiuo metu yra 845 garsinės perspėjimo sistemos apie nelaimes.
       „Dzūkijos vandenys“ su Gardino vandentvarkos įmone „Grodnovodokanal“ vykdant europinių fondų finansuojamus projektus bendradarbiauja jau dešimt metų.
       Prieš septynerius metus vykdant bendrą projektą „Dzūkijos vandenys“ įsigijo vamzdynų valymo ir vamzdynų televizinės diagnostikos techniką.


 
UAB „Dzūkijos vandenys”
Adresas Pulko g. 75,
LT-62135 Alytus
tel. (8 315) 73 470
El. paštas dzukvand@vandenys.lt
Klientų ir interesantų aptarnavimas
Tel. (8 700) 55 510
(visą parą)
DARBO LAIKAS: Pr A T K P Š S
7.30 - 16.00 nedarbo diena
(pietų pertrauka 11.30 – 12.00)
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.