Abonentams ir vartotojams
UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos
Dažnai užduodami klausimai
Kitos paslaugos
ES projektai
Viešieji pirkimai
Siūlome darbą
Klausimai - atsakymai
Prašymo formos
Asmens duomenų apsauga
Paramos valdymo taisyklės


Paros informacija
2020-01-20 Alytuje:

Patiekta
vandens m3

7 080

Išvalyta
nuotekų m3

8 950

Įvyko gedimų
vandentiekio tinkluose
 
Jonyno g. 12
Įvyko gedimų nuotekų
tinkluose
Jaunimo g. 26
Dariaus ir Girėno g. 7
 
Pagrindinis Svetainės medis El.paštas
2019-01-07 15:40:00
Alytuje keičiami šalto geriamojo vandens apskaitos prietaisai

      Visus atsiskaitomuosius šalto geriamojo vandens apskaitos prietaisus Alytaus mieste įrengia ir eksploatuoja UAB „Dzūkijos vandenys“.
       Šalto geriamojo vandens apskaitos prietaisus (skaitiklius) daugiabučių namų butuose UAB „Dzūkijos vandenys“ pradėjo įrenginėti ir keisti nuo 2005 metų pabaigos. Pagal šiuos prietaisus yra atsiskaitoma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas, todėl jie yra priskiriami teisinės metrologijos objektams.
       Prietaisų tinkamumą naudojimui reglamentuoja LR metrologijos įstatymas bei poįstatyminiai aktai. Pagal nustatytus reikalavimus, skaitikliai daugiabučių namų butuose privalo būti metrologiškai patikrinami ne rečiau kaip kas 6 metus. Patikrą gali atlikti tik atitinkamus pažymėjimus turinčios specialios laboratorijos.

       Nuo 2019 metų sausio Alytaus miesto daugiabučių namų butuose pradedami keisti šalto geriamojo vandens apskaitos prietaisai, kurie butuose buvo sumontuoti 2013–2014 metais. Iš viso per 2019–2020 metus planuojama pakeisti 18 243 tūkst. prietaisų 334 daugiabučiuose namuose.
       Darbus vykdys UAB „Dzūkijos vandenys“ darbuotojai, jiems išduoti specialūs darbo pažymėjimai.
      Šalto vandens apskaitos prietaisai darbo dienomis bus keičiami 8.00–20.00 val. Siekiant, kad prietaisų keitimas vyktų sklandžiai ir gyventojai nebūtų trukdomi darbo valandomis, dalį prietaisų numatoma keisti po darbo valandų, 16.00–20.00 val., bei savaitgaliais 10.00–20.00 val.
       Apie prietaisų keitimo darbų pradžią konkrečiame daugiabutyje namo administratorius ar bendrijos pirmininkas bus informuojami telefonu arba elektroniniu paštu siunčiamu pranešimu ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki planuojamų darbų pradžios. Taip pat mažiausiai prieš 3 dienas daugiabučių namų laiptinėse esančiuose stenduose arba ant laiptinių durų bus iškabinti skelbimai su informacija apie numatomą prietaisų keitimo laiką tame daugiabutyje. Informacija bus skelbiama ir įmonės interneto puslapyje www.vandenys.lt
       Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ tikisi gyventojų, kurių butuose bus keičiami skaitikliai, geranoriškumo, bei prašo skelbimuose nurodytu laiku būti namuose.
       Tuo atveju, jeigu skelbime nurodytu laiku gyventojai negalės būti namuose, jie turi skambinti skelbime nurodytais telefonų numeriais: 8 698 59815, 8 700 55510 ir nurodyti jiems patogų skaitiklių keitimo laiką bei kontaktinį telefono numerį.
       Keičiant skaitiklius, laikinai gali būti nutrauktas šalto vandens tiekimas.

       Gyventojams atsisakant į butą įsileisti skaitiklių keisti atvykusius darbuotojus ar nesudarius sąlygų šalto vandens skaitiklių pakeitimui, vadovaujantis „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklėmis“, pasibaigus butuose sumontuotų skaitiklių metrologinės patikros galiojimo laikotarpiui, šalto geriamojo vandens suvartojimas nustatomas pagal apskaičiuotą vidutinį suvartojamo geriamojo vandens kiekį vienam gyventojui, dauginant iš koeficiento 2. Taip apskaičiuotas šalto geriamojo vandens suvartojimas taikomas iki skaitiklio pakeitimo.

       Gyventojai, atliekantys remonto ar rekonstrukcijos darbus patalpose, kuriose įrengti atsiskaitomieji geriamojo vandens apskaitos prietaisai, primygtinai raginami nepabloginti šių prietaisų eksploatavimo ir priežiūros sąlygų – negalima skaitiklių paslėpti po apdailos plytelėmis, tapetais ar baldais. Vadovaujantis minėtomis „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklėmis“, vartotojas turi leisti vandens tiekėjo atstovui, pateikusiam darbo pažymėjimą, laisvai prieiti prie vandens apskaitos prietaiso tam, kad galėtų jį pakeisti ar patikrinti skaitiklio rodmenis ar pajungimo teisingumą.
       Tuo atveju, jeigu atvykę skaitiklių keitimo darbus atliekantys darbuotojai negali laisvai prieiti prie skaitiklio dėl netinkamų skaitiklio eksploatavimo sąlygų, pildomas nustatytos formos aktas. Jame nurodoma, dėl kokių priežasčių negalima pakeisti skaitiklio ir vartotojui suteikiamas 2 mėnesių laikotarpis, per kurį jis privalo tas technines kliūtis pašalinti, t. y., padaryti tinkamą priėjimą prie skaitiklio ir apie tai informuoti vandens tiekėją. Vartotojui nepašalinus akte nurodytų techninių kliūčių per nustatytą 2 mėnesių terminą ir pasibaigus skaitiklio metrologinės patikros galiojimo laikotarpiui, geriamojo vandens suvartojimas skaičiuojamas pagal vidutinį savivaldybėje suvartojamo geriamojo vandens kiekį vienam gyventojui, dauginant iš koeficiento 2.
       Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad didžioji dauguma keičiamų šalto geriamojo vandens apskaitos prietaisų – naudoti. Vežant patikrai, skaitiklis išimamas ir į jo vietą dedamas kitas, jau metrologiškai patikrintas skaitiklis. Nors šis procesas nėra naujas, gyventojams vis dar kyla klausimų, kodėl į patikrai išimtų skaitiklių vietą dedami ne nauji, o naudoti skaitikliai. Manoma, kad, gal būt, naudoti skaitikliai yra ne tokie tinkami apskaitai, kaip nauji. Tai klaidinga nuomonė – naudoti vandens apskaitos prietaisai yra tokie pat kokybiški.
       Patikrai nuvežtiems naudotiems skaitikliams laboratorijoje atliekamos sudėtingos tikrinimo procedūros ir tik atitikus visus keliamus reikalavimus, jie pripažįstami tinkamais tolesnei eksploatacijai. Atliktą patikrą, o tuo pačiu ir prietaiso tinkamumą naudojimui liudija ant apskaitos prietaisų dedami specialūs LR metrologijos tarnybos nustatyti ženklinimai. Naudoti skaitikliai eksploatuojami, siekiant sutaupyti lėšų, o tuo pačiu gyventojams reikia mokėti mažesnę pardavimo kainą. Naudoti skaitikliai yra eksploatuojami visuose Lietuvos miestuose.
       Montuojant naudotą prietaisą, jo pradiniai rodmenys nebūna nuliniai. Dėl to nereikia nerimauti – keičiant išimamą prietaisą kitu, surašomas Vandens apskaitos mazgo keitimo aktas, kuriame nurodomi tiek išimamo, tiek naujai įrengiamo prietaiso rodmenys (vienas akto egzempliorius lieka gyventojui, kitą saugo įmonė).
       Visais su šalto vandens apskaitos prietaisų keitimu susijusiais klausimais prašome skambinti į bendrovės „Dzūkijos vandenys“ Abonentų skyrių tel. 8 700 55510.

 
UAB „Dzūkijos vandenys”
Adresas Pulko g. 75,
LT-62135 Alytus
tel. (8 315) 73 470
El. paštas dzukvand@vandenys.lt
Klientų ir interesantų aptarnavimas
Tel. (8 700) 55 510
(visą parą)
DARBO LAIKAS: Pr A T K P Š S
7.30 - 16.00 nedarbo diena
(pietų pertrauka 11.30 – 12.00)
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.