Abonentams ir vartotojams
UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos
Dažnai užduodami klausimai
Kitos paslaugos
ES projektai
Viešieji pirkimai
Siūlome darbą
Klausimai - atsakymai
Prašymo formos

Paros informacija
2017-10-17 Aytuje:

Patiekta vanden1s m3   
7 230
Išvalyta nuotekų m3  
10 190
Įvyko gedimų
vandentiekio tinkluose
-
Įvyko gedimų nuotekų
tinkluose
       Simno g. 8

Geriamojo vandens kokybė »
 
Pagrindinis Svetainės medis El.paštas
2017-08-17 10:39:00
Miestui svarbūs darbai Naujojoje gatvėje

     Pasikartojančių paviršinių nuotekų vamzdynų avarijų judriose miesto gatvėse problema bus išspręsta. Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ Alytuje pradėjo šių vamzdynų rekonstrukcijos darbus. Šiuo metu darbai intensyviai atliekami Naujojoje gatvėje. Iš viso bus rekonstruota daugiau nei 6 kilometrai paviršinių nuotekų tinklų.
     Bus rekonstruoti paviršinių vandens nuotekų tinklai ne tik Naujojoje, bet ir Likiškėlių, Santaikos, Ulonų bei Daugų gatvėse. Prasidėję darbai yra vykdomi keliais etapais.
     „Pirmiausia yra atliekama vamzdynų diagnostika, tuomet vamzdžiai yra praplaunami, įvertinama jų būklė, apžiūrimi šuliniai ir parenkamos reikalingos medžiagos. Kitaip tariant, yra paruošiama trasa „rankovės“ įtraukimui ir jos sukietinimui.
     Kas tai yra? Į šulinį yra įtraukiama speciali medžiaga – „rankovė“, ji kompresoriaus pagalba pripučiama oro, tuomet į vamzdį įleidžiamas prietaisas, skleidžiantis ultravioletinius spindulius, sukietinantis minėtą medžiagą. Taip suformuojama nauja vamzdyno sienelė iš vidaus“, - paviršinių nuotekų vamzdynų renovacijos eigą paaiškino bendrovės UAB „KRS“ statybos darbų vadovas Kęstutis Benkunskas.
     Taikant šį metodą, atstatomos visos vamzdžio mechaninės savybės, vamzdžio vidų dengianti medžiaga tarnauja kaip jo karkasas: nebelieka pažeistų, nesandarių vamzdynų siūlių, kurios praleidžia lietaus nuotekas, išplauna gruntą, važiuojamoje kelio dalyje nesiformuoja įdubos.
     Rekonstruojant paviršinio vandens nuotekų vamzdynus kartu yra keičiami ir šuliniai. Būtent dėl šios priežasties visoje Naujojoje gatvėje kas penkiasdešimt ar šimtą metrų yra nuimama asfalto danga, iškasamos duobės.
     „Jeigu šulinių būklė būtų gera, to daryti nereikėtų, nes vamzdynai rekonstruojami į vieno šulinio angą įleidžiant „rankovę“, per kito šulinio angą ją traukiant“, - kalbėjo K. Benkunskas.
     „Dzūkijos vandenų“ vandentiekio ir nuotakyno departamento direktorius Leonas Mackevičius pasidžiaugė, kad naujausios technologijos atliekant vamzdynų rekonstrukciją leidžia nestabdyti automobilių eismo, tik dalinai jį apriboti, be to, nereikia atkasti visos paviršinių nuotekų trasos, besidriekiančios per visą Naująją gatvę.
     Jis teigė, kad vamzdynus rekonstruoti buvo būtina, kadangi esama nuotekų tinklų būklė neleido užtikrinti geriausių nuotekų tvarkymo sąlygų.
     „Paviršinių nuotekų vamzdynai dėl ilgalaikės jų eksploatacijos yra nusidėvėję, pažeisti korozijos, vamzdžių sandūros nesandarios, jų vietose įaugusios medžių šaknys, didelė vamzdynų dalis įlūžusi, įtrūkusi. Stipriai susidėvėję ir šuliniai. Naujojoje gatvėje vamzdžiai pakloti be movų, todėl smėlis patenka į vamzdyną ir atsiranda įgriuvos“, - sakė L. Mackevičius.
     Anot jo, vamzdynams neatlaikant apkrovų, įvyksta avarijos, sukeliančios kelių eismo trikdžius, lemiančios finansinius nuostolius, užterštų nuotekų patekimą į aplinką. Pavyzdžiui, vidutinis metinis avarijų skaičius rekonstruojamoje nuotekų tinklų atkarpoje Naujojoje g. – šešios, Likiškėlių g., Santaikos g., Ulonų g. ir Daugų g. – devynios avarijos.

     „Dzūkijos vandenys“ atsiprašo miesto gyventojų už laikinus nepatogumus, sukeltus dėl atliekamų paviršinių vandens nuotekų tinklų rekonstrukcijos.

 
UAB „Dzūkijos vandenys”
Adresas Pulko g. 75,
LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 73 470
Faks. (8 315) 55 586
El. paštas dzukvand@vandenys.lt
Klientų ir interesantų aptarnavimas
Tel. (8 700) 55 510
(visą parą)
DARBO LAIKAS: Pr A T K P Š S
7.30 - 16.00 nedarbo diena
(pietų pertrauka 11.30 – 12.00)